Wiadomości

Pomorscy policjanci należący do grupy SPEED przeprowadzili działania w Gdańsku

Data publikacji 09.12.2019

W piątek 6 grudnia, policjanci należący do grupy SPEED pojawili się ponownie w Gdańsku. Funkcjonariusze z Gdańska, Gdyni, Wejherowa oraz Kartuz przez kilka godzin czuwali nad bezpieczeństwem użytkowników gdańskich dróg. 64 razy przyczyną zatrzymania do kontroli była nadmierna prędkość. Policjanci zatrzymali 6 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

W piątek 6 grudnia, policjanci należący do grupy SPEED działali na ulicach Gdańska. Funkcjonariusze z Gdańska, Gdyni, Wejherowa oraz Kartuz przez kilka godzin czuwali nad bezpieczeństwem użytkowników gdańskich  dróg. 64 razy przyczyną zatrzymania do kontroli była nadmierna prędkość. Policjanci zatrzymali 6 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o  ponad 50 km/h.

Mundurowi skontrolowali 73 pojazdy  ujawniając  69 wykroczeń. W jednym przypadku okazało się, że kierujący prowadzi pojazd wbrew sądowemu zakazowi. W trzech przypadkach mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny.

Przypominamy, że na pomorskich drogach panują trudne warunki. Należy zachować szczególną ostrożność i pamiętać, że niskie temperatury, wilgoć oraz wcześnie zapadający zmrok, nie sprzyjają bezpieczeństwu.