Wiadomości

Potrącenie pieszej przez samochód – policjanci apelują o ostrożność!

Data publikacji 09.12.2019

Tczewscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj na ulicy Jagiellońskiej. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 36-letni kierowca bmw potrącił pieszą, która przechodziła przez przejście dla pieszych. 71-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali 36-letniemu kierowcy bmw prawo jazdy oraz zatrzymali dowód rejestracyjny. Policjanci apelują o ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Dzisiaj przed godziną 6.00 oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na ulicy Jagiellońskiej. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci z wydziału ruchu drogowego wraz z technikiem kryminalistyki. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 36-letni kierowca bmw jadąc prosto ulicą Jagiellońską w kierunku drogi krajowej nr 91, potrącił 71-latkę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że kierowca samochodu był trzeźwy. 71-latka karetką została zabrana do szpitala. Mundurowi kierowcy bmw zatrzymali prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od samochodu.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Policjanci na miejscu rozmawiali ze świadkami zdarzenia. Stróże prawa zabezpieczyli ujawnione ślady na miejscu zdarzenia, które pomogą w wyjaśnieniu okoliczności tego wypadku.

Policjanci przypominają, że kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Z kolei piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo, stosować się do obowiązujących przepisów, a dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa nosić elementy odblaskowe nawet w terenie zabudowanym. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania zasady ograniczonego zaufania.

  • Policjant pracuje na miejscu wypadku
  • Policjant pracuje na miejscu wypadku