19-latek zatrzymany za usiłowanie rozboju - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

19-latek zatrzymany za usiłowanie rozboju

Data publikacji 06.12.2019

Malborscy kryminalni zatrzymali 19-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie rozboju, do którego doszło w klatce schodowej w jednym budynków na terenie miasta. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora i zastosował wobec 19-latka areszt na 3 miesiące. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (2 grudnia br.) około godziny 19.00 w klatce schodowej w jednym z malborskich budynków. 69-letnia kobieta po wejściu do budynku została napadnięta przez mężczyznę, który uderzył ją i próbował wyrwać z ręki torebkę. Kobieta zaczęła krzyczeć i spłoszony sprawca uciekł bez łupu. O całym zajściu pokrzywdzona powiadomiła policję. Natychmiast po odebraniu zgłoszenia dyżurny wysłał na miejsce policjantów, którzy przeprowadzili oględziny i przesłuchali świadków. Podczas pracy funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z monitoringów w okolicy zdarzenia.

Sprawą zajęli się kryminalni, którzy na podstawie pracy operacyjnej ustalili, że sprawcą tego napadu jest 19-letni mieszkaniec Malborka. Już w środę mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranych dowodów śledczy przedstawili 19-latkowi zarzuty usiłowania rozboju i uszkodzenia ciała pokrzywdzonej. Dziś sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora zasądzając 19-latkowi areszt na 3 miesiące. Teraz mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi kara do 12 lat więzienia. 

  • policjanci i zatrzymany