Był nieprzytomny, pomogli mu dzielnicowi - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Był nieprzytomny, pomogli mu dzielnicowi

Data publikacji 04.12.2019

Dzielnicowi zauważyli leżącego na chodniku mężczyznę, zatrzymali radiowóz, podbiegli do niego i udzielili mu pomocy. 38-latek był nieprzytomny, trafił do szpitala. Policjanci sprawdzają, co było przyczyną tej niebezpiecznej sytuacji.

Wczoraj tuż po godzinie 17.00 dzielnicowi z komisariatu śródmieście asp. Mateusz Głodek, asp. Mariusz Zieliński oraz sierż. sztab. Marcin Kurek przejeżdżali ul. Podwale Grodzkie. W pewnym momencie jeden z policjantów zauważył leżącą obok wiaty przystankowej osobę. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali radiowóz i podbiegli do leżącego mężczyzny. Następnie sprawdzili jego funkcje życiowe i ułożyli w pozycji bezpiecznej, pozwalającej na utrzymanie drożności górnych dróg oddechowych. Mężczyzna był cały czas nieprzytomny. Policjanci wezwali pogotowie ratunkowe i do czasu przyjazdu ratowników medycznych monitorowali jego stan.

38-letni mieszkaniec gminy Sierpc został zabrany do szpitala. Policjanci sprawdzają, co było przyczyną tej bardzo niebezpiecznej sytuacji.

 

 

Funkcjonariusze apelują, aby reagować na każdy takie przypadki. Szczególnie podczas niskich temperatur, kiedy ciało szybko się wychładza, należy zareagować i powiadomić służby.

Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy człowieka potrzebującego pomocy, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie będzie sprawdzone. Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie!

Informacje o osobach bezdomnych przebywających w miejscach niemieszkalnych można przekazywać do: Samodzielnego Referatu Reintegracji MOPR w Gdańsku ul. Wolności 16, tel. 58/522 38 20 (poniedziałek, wtorek, czwartek MOPR czynny w godz. od 7.30 do 15.30, w środy w godz. od 8 do 17, w piątki w godz. od 7.30 do 14.30.), Straży Miejskiej w Gdańsku, tel. alarmowy 986.