Zatrzymany za kradzież pieniędzy - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymany za kradzież pieniędzy

Data publikacji 29.11.2019

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł z samochodu saszetkę z dokumentami, telefonem, oraz pieniędzmi. Pokrzywdzony jest byłym pracodawcą zatrzymanego 28-latka. Mężczyzna usłyszał zrzuty. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.

Kryminalni z gdańskiej komendy podczas swojej pracy zdobyli informacje, które dotyczyły sprawy kradzieży sprzed kilku miesięcy. Do zdarzenia doszło na Suchaninie. Sprawca ukradł wówczas z samochodu saszetkę, w której były pieniądze, dokumenty oraz telefon. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 10 tys. zł.

 

Policjanci podczas swojej pracy sprawdzali wszystkie dotyczące tej sprawy informacje. Podczas weryfikowania kolejnej informacji funkcjonariusze pojechali na wytypowany adres i tam zatrzymali 28-letniegi mieszkańca Torunia podejrzewanego o kradzież saszetki.

Kryminalni sprawdzili mieszkanie, w którym przebywał mężczyzna. Podczas przeszukania znaleźli i zabezpieczyli rzeczy pochodzące z kradzieży, m.in. karty bankomatowe wystawione na inne nazwisko, saszetkę oraz etui na dokumenty.

 

Zatrzymany to były pracownik pokrzywdzonego. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. 28-latek usłyszał  trzy zarzuty kradzieży.

Kradzież jest przestępstwem zagrożonym kara 5 lat więzienia.