Wiadomości

Po wykroczeniu popełniła przestępstwo posługując się cudzym dokumentem

Data publikacji 29.11.2019

Tczewscy policjanci zatrzymali 48-letnią kobietę, która posłużyła się nie swoim dowodem osobistym. Sprawczyni najpierw w jednym ze sklepów ukradła artykuły spożywcze, a następnie podczas legitymowania okazała funkcjonariuszom dowód osobisty innej osoby. Wczoraj zatrzymana 48-latka usłyszała już zarzuty. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (28 listopada br.) przed godziną 13.00 oficer dyżurny Komendy Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o kradzieży sklepowej. Na miejsce zostali skierowani policjanci z patrolówki, którzy ustalili, że kobieta próbowała ukraść artykuły spożywcze o wartości ponad 60 złotych. Sprawczyni podczas legitymowania okazała funkcjonariuszom dokument tożsamości innej osoby. Mundurowi ustalili, że okazany im dowód osobisty został skradziony w 2016 roku. Policjanci zatrzymali 48-latkę, która próbując uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenie, popełniła przestępstwo.

 

Jeszcze wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanej mieszkance powiatu tczewskiego zarzuty dotyczące posłużenia się cudzym dokumentem. Teraz losem kobiety zajmie się sąd.

 

Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.