Wiadomości

Zderzenie samochodu z motorowerem – policjanci apelują o ostrożność

Data publikacji 25.11.2019

Tczewscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Nicponia. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 40-letni motorowerzysta skręcając w lewo uderzył w samochód jadącego w tym samym kierunku. Dwie osoby podróżujące jednośladem z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W miniony piątek (22 listopada br.) o godzinie 6.20 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, który miał miejsce na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Nicponia. Według zgłoszenia wynikało, że doszło do zderzenia samochodu osobowego z motorowerem. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali wysłani policjanci, którzy wstępnie ustalili, że 40-letnia kierowca motoroweru prawdopodobnie skręcając w lewo uderzył w audi jadące w tym samym kierunku. W wyniku tego zdarzenia kierowca oraz 71-letnia pasażerka jednośladu z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Przeprowadzone badanie przez policjantów na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że osoby uczestniczące w zdarzeniu były trzeźwe.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Policjanci na miejscu rozmawiali ze świadkami zdarzenia. Stróże prawa zabezpieczyli ujawnione ślady na miejscu zdarzenia, które pomogą w wyjaśnieniu okoliczności tego wypadku.

Policjanci przypominają, że kierowca jednośladu musi mieć świadomość, że jest narażony na większe ryzyko wypadku, niż kierowcy samochodów osobowych w podobnych sytuacjach. Osoby podróżujące jednośladem nie mają poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa, ani kontrolowanych stref zgniotu. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie przepisów oraz zasady ograniczonego zaufania.

  • miejsce wypadku
  • miejsce wypadku