Wiadomości

Wsiadł za kierownicę auta mając ponad 2 promile alkoholu i spowodował kolizję - teraz odpowie za to przed sądem

Data publikacji 19.11.2019

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej odpowie 36-letni mieszkaniec gminy Chojnice. Mężczyzna, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę swojego samochodu i na trasie Chojnice- Brusy spowodował kolizję drogową. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz wysoka kara finansowa. Odpowie on również za popełnione wykroczenia.

Wczoraj popołudniu policjanci z chojnickiej drogówki zostali skierowani przez oficera dyżurnego na drogę wojewódzką nr 235, gdzie na wysokości miejscowości Klawkowo miała miejsce kolizja drogowa. Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, kierowca opla  podczas manewru wymijania zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadący z naprzeciwka  samochód marki Kia. Mundurowi w trakcie podjętych  czynności od razu poczuli od kierującego oplem zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że ten kierujący nie powinien wsiadać za kierownicę samochodu.  Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto nie posiadał on przy sobie prawa jazdy. Na szczęście żadnemu z uczestników tego zdarzenia nic poważnego się nie stało.

Mężczyzna w najbliższym czasie zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Grozi mu nie tylko odpowiedzialność za spowodowanie kolizji, ale także utrata prawa jazdy za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości.

Nigdy nie należy wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu! Reagujmy w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu, motocykla lub roweru. Pamiętajmy, w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych.