Wiadomości

Pomorscy policjanci należący do grupy SPEED przeprowadzili działania w Gdyni

Data publikacji 18.11.2019

W piątek 15 listopada, policjanci należący do grupy SPEED pojawili się na ulicach Gdyni. Funkcjonariusze z Gdańska, Gdyni, Wejherowa oraz Kartuz przez kilka godzin czuwali nad bezpieczeństwem użytkowników gdyńskich dróg. 42 razy przyczyną zatrzymania do kontroli była nadmierna prędkość. Czterokrotnie zostało zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

W piątek 15 listopada, policjanci należący do grupy SPEED pojawili się na ulicach Gdyni. Funkcjonariusze z Gdańska, Gdyni, Wejherowa oraz Kartuz przez kilka godzin czuwali nad bezpieczeństwem użytkowników gdyńskich dróg. 42 razy przyczyną zatrzymania do kontroli była nadmierna prędkość. Czterokrotnie zostało zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o  ponad 50 km/h.

 

Mundurowi skontrolowali 68 pojazdów  ujawniając  58 wykroczeń. W dwóch przypadkach okazało się, że kierujący nie miał uprawnień do prowadzenia samochodu. Policjanci zatrzymali także 2 dowody rejestracyjne.

 

Przypominamy, że na drogach panują trudne warunki. Należy zachować szczególną ostrożność i pamiętać, że niskie temperatury, wilgoć oraz wcześnie zapadający zmrok, nie sprzyjają bezpieczeństwu.