Wiadomości

Za posiadanie narkotyków 35-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności

Data publikacji 18.11.2019

Policjanci z kościerskiej drogówki zatrzymali kierowcę vw passata, który prowadził pojazd pod wpływem narkotyków. Dodatkowo mężczyzna posiadał przy sobie marihuanę i amfetaminę. W sobotę został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Sąd zastosował wobec 35-latka trzymiesięczny areszt. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

W czwartek (17 listopada br.) po godz. 21 w Kościerzynie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli vw passata. Samochodem kierował 35-latek. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, aktualnych badań technicznych i ubezpieczenia samochodu. Dodatkowo jego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. Badanie narkotesterem potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań na zawartość zakazanych substancji w organizmie. W trakcie kontroli znaleziono przy nim narkotyki. Policjanci podczas przeszukania mieszkania 35-latka zabezpieczyli, blisko 200 gramów narkotyków.

 

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. W sobotę został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Sąd zastosował wobec 35-latka trzymiesięczny areszt. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.