Wiadomości

Wypadek w Krojantach - auto uderzyło w drzewo, jedna osoba nie żyje. Policja apeluje o rozsądek i rozwagę!

Data publikacji 18.11.2019

Policjanci pracowali w miniony weekend na miejscu tragicznego wypadku drogowego, do jakiego doszło w pobliżu miejscowości Krojanty. Wskutek uderzenia w drzewo zginęła 20-letni mężczyzna, który kierował osobowym seatem, a kolejne cztery osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitali. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

15 listopada br. kilka minut przez północą dyżurny z Chojnic otrzymał informację o wypadku drogowym, jaki wydarzył się na drodze prowadzącej z miejscowości Kruszka w kierunku Krojant. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci ruchu drogowego, technik kryminalistyki oraz funkcjonariusz z wydziału dochodzeniowo-śledczego.

 

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu śledczy, 20-letni mieszkaniec gminy Chojnice, który kierował osobowym seatem najprawdopodobniej nie dostosował prędkości  do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi w wyniku czego uderzył w drzewa po czym auto odbiło się i dachowało. Obrażenia jakich doznał kierujący tym autem mężczyzna okazały się śmiertelne. Podróżująca z nim czwórka pasażerów z obrażeniami ciała trafiła do szpitali.

 

Policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli miejsce wypadku oraz sporządzili oględziny rozbitego auta. Technik kryminalistyki zrobił zdjęcia, wykonał szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które mogą okazać się pomocne w ustaleniu bliższych okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 

 Funkcjonariusze apelują o ostrożność i rozsądek na drodze zarówno do kierowców, jak i pieszych. Jesienno-zimowa aura to szczególnie trudny i niebezpieczny okres dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Podróżując autem warto zdjąć nogę z gazu, a piesi dla własnego bezpieczeństwa powinni pamiętać o odblaskach nie tylko poza terenem zabudowanym.