Wzmożone działania pomorskiej grupy SPEED - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Wzmożone działania pomorskiej grupy SPEED

Data publikacji 14.11.2019

Policjanci należący do pomorskiej grupy SPEED przeprowadzili na terenie Gdańska wzmożone działania. 8 listopada 16 policjantów w pojazdach oznakowanych i nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory, zostało rozmieszczonych w miejscach, w których najczęściej dochodzi do przekraczania dopuszczalnej prędkości.

Policjanci należący do pomorskiej grupy SPEED przeprowadzili na terenie Gdańska wzmożone działania. W piątek 8 listopada, 16 policjantów w pojazdach oznakowanych i nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejetratory,  zostało rozmieszczonych w miejscach w których najczęściej dochodzi do przekraczania dopuszczalnej prędkości.

Policjanci skontrolowali 69 pojazdów i ujawnili 71 wykroczeń. W 8 przypadkach zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Jeden z kierowców przekroczył dopuszczalną prędkość o 80km/h jadąc aleją Grunwaldzką 130 km/h.

Działania były prowadzone w godzinach wieczornych. Trudne warunki atmosferyczne, niskie temperatury oraz nieodpowiedzialne zachowania kierowców, zagrażają bezpieczeństwu ruchu drogowego. Tego typu działania będą powtarzane na terenie Trójmiasta.