Spotkanie policjantów ze studentami wydziału bezpieczeństwa - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Spotkanie policjantów ze studentami wydziału bezpieczeństwa

Data publikacji 13.11.2019

W ramach porozumienia Komendanta Powiatowego Policji w Lęborku z Wyższą Szkołą Administracji i Biznesu w Gdyni, w dniach 8 i 9 listopada 2019 roku w komendzie w Lęborku odbyły się zajęcia ze studentami Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Studenci uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez funkcjonariuszy KPP Lębork oraz wykładowcę szkoły, emerytowanego Komendanta Powiatowego Policji w Lęborku, Jacka Kilanowskiego.

Celem wizyt było zapoznanie studentów ze specyfiką służby w Policji, zwiedzenie komendy oraz przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu działań policjantów pionu prewencji, ruchu drogowego oraz techniki kryminalistycznej. Studenci mieli też okazję zapoznać się z wykorzystywanym przez funkcjonariuszy wyposażeniem służbowym. Takie spotkanie to też możliwość bezpośredniego kontaktu z funkcjonariuszami co umożliwiło im zadanie szeregu pytań na temat służby w Policji. Była to też dobra okazja dla studentów, dowiedzieć się jak wygląda nabór do służby w Policji.

 

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również o szczegółach podstawowego szkolenia zawodowego, które musi odbyć każdy, nowo przyjęty policjant oraz o zadaniach wykonywanych przez stróżów prawa różnych pionów. Ta forma realizacji procesu dydaktycznego z pewnością pomoże studentom w lepszym opanowaniu treści dotyczących zagadnień policyjnych, a zwłaszcza poznania praktycznych aspektów codziennej służby.