Areszt dla 21-latka za usiłowanie zabójstwa - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Areszt dla 21-latka za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 12.11.2019

Policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który zadał kilka ciosów nożem 25-latkowi. Pokrzywdzony z ranami kłutymi trafił do szpitala. Zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego trafił do policyjnego aresztu. Prokurator przedstawił zatrzymanemu mężczyźnie zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

W miniony czwartek (7 listopada br.) przed godziną 3.00 policjanci odebrali zgłoszenie dotyczące ugodzenia nożem. Według zgłoszonej informacji wynikało, że do zdarzenia doszło na terenie miejscowości Opalenie. Zajmujący się sprawą funkcjonariusze ustalili, że sprawca podszedł do mężczyzny siedzącego w samochodzie, zaczął się z nim szarpać, a następnie ugodził go pięć razy nożem. Pokrzywdzony z miejsca przestępstwa trafił do szpitala.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gniewie ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 21-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. Mundurowi intensywnie pracując nad tą sprawą po godzinie od zdarzenia, zatrzymali podejrzewanego mężczyznę, który w chwili zatrzymania spał już w miejscu zamieszkania. 21-latek w chwili zatrzymania miał prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W trakcie swojej pracy mundurowi zabezpieczyli nóż, którym najprawdopodobniej sprawca zranił pokrzywdzonego. Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, rozmawiali ze świadkami, a policyjny technik zabezpieczył ślady.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi prowadzącemu śledztwo przedstawić 21-letniemu mieszkańcowi powiatu tczewskiego zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Usiłowanie zabójstwa jest przestępstwem zagrożonym karą nie krótszą od 8 lat, 25 lat albo karą dożywotniego więzienia.

  • policjant z zatrzymanym