"Uczę się bezpieczeństwa"- spotkania policjantów z uczniami - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

"Uczę się bezpieczeństwa"- spotkania policjantów z uczniami

Data publikacji 06.11.2019

Policjanci z chojnickiej komendy w ramach kontynuowanych kolejny rok działań profilaktycznych pn. "Uczę się bezpieczeństwa", spotkali się z uczniami klas I Szkoły Podstawowej nr 3 i 8 w Chojnicach. Podczas pogadanek funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a w szczególności informowali, dlaczego warto stosować elementy odblaskowe.

Policjanci z komendy w Chojnicach w ramach prowadzonych kolejny rok działań profilaktycznych na terenie garnizonu pomorskiego pn." Uczę sie bezpieczeństwa"  spotkali się z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego. Dzieci miały okazję porozmawiać z asp. sztab. Dariuszem Piekarskim o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym podróżowaniu autem. Dzieci dowiedziały się także, jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać na nich podczas zabaw  na podwórku z rówieśnikami i w kontaktach z obcymi oraz dlaczego warto stosować elementy odblaskowe.

Odpowiadając na zadawane pytania, dzieci wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały też przykłady niewłaściwego zachowania się.

To pouczające i ciekawe spotkanie podsumowano nagrodzeniem uczniów opaskami odblaskowymi  w ramach prowadzonego edukacyjnego projektu stworzonego przez Komendę Wojewódzka Policji w Gdańsku. Na koniec nauczyciele wraz z uczniami podziękowali policjantom za spotkanie i cenne wskazówki.