Wiadomości

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego na trasie Polnica - Człuchów

Data publikacji 06.11.2019

Policjanci z Człuchowa wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj po godzinie 14.00 na drodze między Polnicą, a Człuchowem, gdzie w osobowego peugeota uderzył bus. W wyniku zderzenia kierująca osobówką kobieta została zabrana do szpitala. Funkcjonariusze apelują, aby dostosować prędkość do panujących warunków i zachować szczególną ostrożność podczas jesiennych wyjazdów.

Wczoraj tuż po godzinie 14.00 policjanci z Człuchowa otrzymali informację o wypadku drogowym w Sokolu na trasie Polnica – Człuchów, gdzie bus zderzył się z samochodem osobowym. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali wysłani funkcjonariusze oraz służby ratownicze. Policjanci pracujący na miejscu wypadku ustalili, że kierująca osobowym peugeotem jadąc w stronę Człuchowa wykonała manewr skrętu w lewo w drogę gruntową nie upewniając się, że jest wyprzedzana przez inne pojazdy i doprowadziła do zderzenia z busem marki Peugeot. 27-letnia kobieta kierująca osobówką została zabrana do szpitala, na szczęście nic poważnego się jej nie stało. Kierowcy obu samochodów byli trzeźwi.

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, sporządzili oględziny i przesłuchali świadków, aktualnie ustalają szczegóły tego zdarzenia.

Funkcjonariusze apelują, aby dostosować prędkość do panujących warunków na drodze i zachować odpowiednią odległość od poprzedzającego pojazdu. Zwracajmy również szczególną ostrożność włączając się do ruchu lub wjeżdżając na skrzyżowania. Zaplanujmy także przerwy na odpoczynek podczas podróży.