Ukradł paliwo, był pijany i nie miał prawa jazdy - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Ukradł paliwo, był pijany i nie miał prawa jazdy

Data publikacji 28.10.2019

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali mężczyznę, który pijany i bez uprawnień kierował samochodem. Mężczyzna ponadto ukradł paliwo ze stacji benzynowej, a na samochód założył tablice rejestracyjne od innego pojazdu. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia, wysoka grzywna, utrata prawa jazdy oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami.

W nocy funkcjonariusze ruchu drogowego odebrali komunikat o złodzieju, który przyjechał audi na stację benzynową, zatankował i uciekł, nie płacąc za paliwo. Kwadrans później policjanci drogówki na ulicy Grunwaldzkiej zauważyli i zatrzymali kierującego audi do kontroli. Podczas sprawdzania jego danych okazało się, że 32- letni mieszkaniec powiatu tczewskiego nie ma uprawnień do kierowania. Ponadto badanie alkomatem wykazało, że ma prawie promil alkoholu w organizmie. Podczas kontroli, policjanci sprawdzili, że audi ma założone tablice rejestracyjne od innego samochodu. 32-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci ustalają dokładne okoliczności tej sprawy.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Kierowca audi odpowie także za popełnione wykroczenia m.in. kradzieży paliwa, kierowanie bez uprawnień oraz używanie innych tablic rejestracyjnych.

Za to przestępstwo 32-latkowi grożą 2 lata więzienia, sądowy zakaz kierowania pojazdem oraz wysoka grzywna.