Policjanci zatrzymali 27-latka, który ukradł paliwo - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zatrzymali 27-latka, który ukradł paliwo

Data publikacji 25.10.2019

Policjanci zatrzymali 27-letniego kierowcę volkswagena, którego podejrzewali o kradzież paliwa. Sprawca przyjechał na stację paliw passatem, nalał olej napędowy do zbiornika oraz kanistrów i nie płacąc, w pośpiechu odjechał. Funkcjonariusze kilkanaście minut po zaistniałym przestępstwie zauważyli i zatrzymali do kontroli drogowej podejrzewanego 27-latka. Zatrzymany kierowca volkswagenem miał już założone inne tablice rejestracyjne. Wewnątrz samochodu stróże prawa znaleźli kanistry ze skradzionym paliwem, tablice rejestracyjne użyte do przestępstwa oraz ubrania, które miał na sobie sprawca podczas kradzieży. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut za popełnione przestępstwo. Funkcjonariusze ustalili również, że zatrzymany 27-latek w ostatnim czasie miał więcej takich zdarzeń. Teraz jego losem zajmie się sąd.

22 października br. po godzinie 12.30 policjanci z Komisariatu Policji w Gniewie zostali poinformowani o kradzieży oleju napędowego z jednej ze stacji paliw. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce, gdzie ustalili, że sprawca przyjechał na stację volkswagenem, nalał do zbiornika oraz kanistrów olej napędowy o wartości prawie 550 zł., a następnie odjechał. Po kilkunastu minutach od zdarzenia, w wyniku penetracji terenu na drodze krajowej nr 90 stróże prawa zauważyli podejrzewany samochód, który miał już założone inne tablice rejestracyjne. Mundurowi zatrzymali do kontroli volkswagena, w którym ujawnili kanistry ze skradzionym paliwem, tablice rejestracyjne użyte do przestępstwa oraz ubrania, które miał na sobie sprawca podczas kradzieży. Policjanci ustalili, że znalezione w samochodzie tablice rejestracyjne zostały skradzione. Dodatkowo okazało się, że samochód nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz nie miał aktualnych badań technicznych. Funkcjonariusze zatrzymali 27-letniego kierowcę, zaś volkswagen trafił na policyjny parking.

Śledczy z Komisariatu Policji w Gniewie przedstawili mężczyźnie zarzut dotyczący kradzieży paliwa. Dodatkowo kierowca odpowie za popełnione wykroczenia. Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że zatrzymany 27-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego ma na swoim koncie więcej takich kradzieży paliwa, do których doszło w ostatnim czasie na terenie innych powiatów. Do tych zdarzeń zatrzymany mężczyzna został również wczoraj przesłuchany. Teraz losem mężczyzny zajmie się sąd.

Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego