Wiadomości

Polemika do artykułu Łukasza Rudzińskiego „Policja pytała o wiek widzów w Teatrze Wybrzeże"

Data publikacji 24.10.2019

W serwisie internetowym trojmiasto.pl w dniu 23.10. 2019 roku zamieszczono artykuł Łukasza Rudzińskiego „Policja pytała o wiek widzów w Teatrze Wybrzeże". Niestety tekst zawiera nieścisłości, które mogą wprowadzić czytelników w błąd. Warto doprecyzować kilka kwestii.

Odnosząc się do twierdzeń autora, zawartych we wstępie do artykułu, trzeba wyraźnie podkreślić, że policjanci otrzymali zgłoszenie od przedstawiciela organizacji pozarządowej o tym, że podczas spektaklu może dojść do demoralizacji młodzieży. Policjanci są zobligowani do wyjaśnienia każdej interwencji, każdego zgłoszenia i zweryfikowania informacji przekazanej od osoby zgłaszającej. Tak też było i w tym przypadku. Dzielnicowi podczas interwencji wyjaśnili sytuację i nie potwierdzili naruszenia przepisów prawa, nikogo też nie pytali „o stopień nagości". Na tym interwencja została zakończona.

Nieprawdą jest również informacja o tym, że policjanci pytali widzów o wiek oraz, że ich legitymowali. Jedynymi osobami wylegitymowanymi przez policjantów był pracownik teatru oraz opiekun grupy, której dotyczyło zgłoszenie.

Szczególnie nieobiektywny i budujący negatywne emocje wokół naszej formacji jest sam tytuł artykułu, który wprowadza w błąd czytelników. Rozumiemy autora, że zatytułowanie artykułu właśnie w ten sposób zagwarantowało jego popularność w innych mediach, ale naszym zdaniem portal informacyjny o takim zasięgu i prestiżu nie musi uciekać się do takich „ chwytów”, przede wszystkim z szacunku do swoich czytelników oraz osób, z którymi współpracuje na co dzień.