Policjanci z grupy Speed skuteczni - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci z grupy Speed skuteczni

Data publikacji 23.10.2019

Funkcjonariusze ruchu drogowego z gdańskiej komendy miejskiej, działając w ramach grupy ,,Speed", podczas wczorajszej służby zatrzymali kierowcę, który kilka dni wcześniej był kontrolowany przez jednego z policjantów. Mężczyzna kierował fordem, pomimo że funkcjonariusz zatrzymał mu prawo jazdy, za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Pół godziny później ten sam patrol zatrzymał kierowcę ciężarówki z dwoma sądowymi zakazami. Na koniec służby funkcjonariusze w ciągu jednej godziny zatrzymali cztery prawa jazdy kierowcom, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość powyżej 50 km/ h.

Wczoraj na ul. Do Studzienki o godz.15:20, policjant Wydziału Ruchu Drogowego z komendy gdańskiej komendy miejskiej, który wchodził w skład grupy Speed, zauważył kierowcę w fordzie, którego kontrolował kilka dni wcześniej. Wówczas funkcjonariusz zatrzymał 22-latkowi z Gdańska prawo jazdy, powodem zatrzymania uprawnień na ul. Elbląskiej w obszarze zabudowanym było przekroczenie prędkość o 54 km/h. 22-letni kierowca tłumaczył policjantowi, że jechał na rozmowę o pracę. Z wcześniejszej zrezygnował, bo potrzebne mu tam były uprawnienia do kierowania, które kilka dni wcześniej zatrzymał mu kontrolujący go policjant. Teraz okres, na który będzie miał zatrzymane prawo jazdy, wydłuży się do 6 miesięcy. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem. Pół godziny później na al. Jana Pawła II funkcjonariusze z tego samego patrolu, zatrzymali do kontroli drogowej 55-latka, który kierował samochodem ciężarowym marki Volkswagen. Policjanci sprawdzili w policyjnej bazie danych, że mężczyzna ma podwójny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Gdańsku. 55-letni kierowca został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu Policji na Przymorzu.  Mężczyzna dzisiaj usłyszy zarzut złamania zakazu sądowego.  Grozi mu  5 lat więzienia.

Następnie w ramach pracy grupy Speed policjanci, w ciągu zaledwie jednej godziny na ul. Trakt Świętego Wojciecha zatrzymali cztery prawa jazdy, za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Wszyscy ci kierowcy stracą swoje prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące. Zostali też ukarani mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości. Trójka z nich to młodzi kierowcy w wieku od 20 do 26 lat, którzy swoje uprawnienia posiadali od roku do dwóch lat.

  • radiowóz i auta