Wiadomości

Policjantka z ruchu drogowego w przeciągu kilku dni uratowała dwie osoby

Data publikacji 23.10.2019

Policjantka z gdyńskiej drogówki w przeciągu kilku dni uratowała dwie osoby, które miały myśli samobójcze. Jedną z tych osób policjantka odnalazła w okolicach torów kolejowych. Dzięki skutecznym działaniom policjantki i jej kolegów obie osoby zostały szybko odnalezione.

Działania policjantów w pierwszej z tych spraw zostały podjęte na podstawie informacji przekazanych do oficera dyżurnego gdyńskiej komendy przez kolegę mężczyzny, który planował popełnić samobójstwo. Z informacji tej wynikało, że mężczyzna ma silną depresję i w rozmowie z kolegą powiedział, że planuje popełnić samobójstwo. Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna może przebywać w okolicach terenów kolejowych w Gdyni Orłowie. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z gdyńskiej komendy, w tym również policjanci z ruchu drogowego. W trakcie sprawdzania terenu wzdłuż torów kolejowych policjantka z gdyńskiej drogówki zauważyła mężczyznę odpowiadającego rysopisem szukanej osobie. W rozmowie z nim funkcjonariuszka potwierdziła jego tożsamość. Mężczyzna był roztrzęsiony, w słabej kondycji psychicznej. Policjantka nakłoniła go do udania się z nią do radiowozu, a następnie zapewniła mu odpowiednią pomoc. Kolejne, bardzo podobne działania poszukiwawcze prowadzili policjanci z gdyńskiej komendy po otrzymaniu informacji o możliwości podjęcia próby samobójczej przez 18-latkę. Informację w tej sprawie przekazała śledczym matka jej koleżanki. To właśnie do nie dziewczyna przesłała wiadomość, w której poinformowała o swoich planach. W tym przypadku policjanci szybko wytypowali rejon, w którym może przebywać poszukiwana przez nich dziewczyna. W rejon ten zostały skierowane policyjne patrole, również policjantka z gdyńskiej drogówki. I w tym przypadku policjantka jako pierwsza odnalazła poszukiwaną.

Dziewczyna została przewieziona do komisariatu, a następnie z uwagi na swój stan psychiczny przekazana załodze karetki pogotowia.

Dzięki błyskawicznej reakcji funkcjonariuszy, a w szczególności działaniom policjantki z wydziału ruchu drogowego możliwe było uniknięcie być może tragicznych w skutkach zdarzeniom.