Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość” - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”

Data publikacji 22.10.2019

23 października na terenie województwa pomorskiego policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”. Ich głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości.

W najbliższą środę na terenie województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone działania „Prędkość”. Ich głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Mundurowi wyposażeni w mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane z  wideorejestratorami będą patrolować pomorskie drogi, zwłaszcza w miejscach w których najczęściej dochodzi do popełniania wykroczeń. Podczas kontroli drogowej policjant sprawdzi czy kierowca i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci są przewożone w fotelikach lub innych, dostosowanych do wzrostu i masy ciała urządzeniach.

Ładna, jesienna aura nie powinna usypiać naszej ostrożności. Oślepiające słońce, wilgotne liście oraz nadmierna prędkość mogą być przyczyną tragicznego zdarzenia drogowego. Przypominamy, że za kierownicą trzeba być trzeźwym i wypoczętym.