Mężczyzna, który ugodził nożem zatrzymany przez kryminalnych - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Mężczyzna, który ugodził nożem zatrzymany przez kryminalnych

Data publikacji 21.10.2019

Dzięki pracy kryminalnych i prokuratorów odpowiedzialności karnej nie uniknie 36-latek, który podczas awantury ugodził nożem innego mężczyznę. Mężczyzna usłyszał sześć zarzutów, a sad aresztował go na najbliższe miesiące. Mężczyźnie grozi 8 lat więzienia.

W miniony wtorek tuż przed północą policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że do szpitala przywieziony został mężczyzn, który został kilkukrotnie ugodzony nożem. Na miejsce oficer dyżurny natychmiast skierował policjantów, którzy zaczęli ustalać okoliczności, w jakich doszło do przestępstwa. Równolegle nad sprawą pracowali kryminalni, którzy ustalili, że na terenie jednej z nieruchomości w rejonie Wrzeszcza doszło do awantury. Jeden z mężczyzn zaczął krzyczeć na będącą tam kobietę, wcześniej uderzył ja w głowę, powodując zranienie. W obronie kobiety stanął pokrzywdzony, który został zaatakowany przez nieznanego mu sprawcę nożem. Podejrzany zadał mu kilka ciosów m.in. w klatkę piersiową oraz udo. Mężczyzna uciekł z mieszkania, kradnąc przy okazji rzeczy osobiste kobiety takie jak torebki, telefony i pieniądze.

Kryminalni z Suchanina na podstawie zebranych informacji i dobremu rozpoznaniu już następnego dnia ustalili tożsamość sprawcy tych przestępstw. 36-letni obywatel Gruzji został zatrzymany na terenie ogrodów działkowych, na których się ukrywał. Policjanci podczas przeszukania mężczyzny znaleźli przy nim broń gazowo-hukową, na którą wymagane jest zezwolenie, a w wyniku przeszukania pomieszczeń gospodarczych odnaleźli i zabezpieczyli ukradzione rzeczy. 36-latek trafił do policyjnej celi, w piątek po południu został doprowadzony do prokuratora, który postawił mu w sumie sześć zarzutów dotyczących m.in. uszkodzenia cała, nielegalnego posiadania broni, kierowania gróźb karalnych oraz kradzieży. Za te przestępstwa 36-latkowi grozi 8 lat pozbawienia wolności.

  • policjanci i zatrzymany