Dwie osoby ranne w wypadku - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Dwie osoby ranne w wypadku

Data publikacji 18.10.2019

Wczoraj policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Foshuta w gm. Stara Kiszewa. Kierująca fordem nie upewniła się co do bezpiecznego wykonania manewru skrętu w lewo, w wyniku czego doprowadziła do zderzenia z samochodem marki Skoda, którym kierował 37-latek. Poszkodowana 56-latka i pasażerka forda zostały przetransportowane do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Wczoraj (17.10.2019 r.) po godz. 11.40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej nr 214 w miejscowości Foshuta. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierująca forem nie upewniła się co do bezpiecznego wykonania manewru skrętu w lewo, w wyniku czego doprowadziła do zderzenia z samochodem marki Skoda, którym kierował 37-latek. Poszkodowana 56-latka i pasażerka forda zostały przetransportowane do szpitala.

Funkcjonariusze zbadali kierujących alkotestem. Oboje byli trzeźwi. Policjanci wciąż przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Podróżujmy zgodnie z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych - od decyzji, które podejmujemy.