Wiadomości

Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość na Drodze Krajowej nr 55”

Data publikacji 17.10.2019

W najbliższą sobotę pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość na Drodze Krajowej nr 55”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości oraz uświadomienie zagrożenia kierującym jakie niesie za sobą nadmierna prędkość. Mundurowi zwrócą także uwagę czy kierowca i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa.

W najbliższą sobotę  pomorscy policjanci przeprowadzą  działania „Prędkość na Drodze Krajowej nr 55”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości oraz uświadomienie zagrożenia kierującym jakie niesie za sobą nadmierna prędkość. Mundurowi zwrócą także uwagę czy kierowca i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa.

Należy spodziewać się wzmożonych kontroli w miejscach w których najczęściej  dochodzi do zdarzeń drogowych. Działania będą prowadzone w sposób statyczny oraz dynamiczny. Kontrole statyczne mogą być prowadzone kaskadowo. Oznacza to, że za punktem kontroli prędkości może być następny. Podczas kontroli dynamicznych zostaną wykorzystane pojazdy nieoznakowane, wyposażone w wideorejestrator.  W działaniach wezmą udział policjanci należący do grupy „Speed”. Oznacza to, że na trasach pojawią się pojazdy służbowe wykorzystywane zazwyczaj na terenie innych powiatów. Funkcjonariuszy z grupy „Speed” nie obowiązują granice administracyjne.