Wiadomości

23-latek targnął się na swoje życie, uratował go policjant po służbie

Data publikacji 17.10.2019

Sierżant Łukasz Kruszyński, w czasie wolnym od służby, uratował życie młodego mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo. Policjant znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie, i zapobiegł tragedii. Mężczyzna, który podciął sobie żyły, dzięki szybkiej i profesjonalnej pomocy policjanta trafił pod opiekę ratowników medycznych.

Wczoraj tuż po godzinie 23 sierżant Łukasz Kruszyński będąc po służbie zobaczył biegnącego mężczyznę, który po kilkudziesięciu metrach przewrócił się i zaczął krzyczeć. Funkcjonariusz pobiegł do mężczyzny, aby zorientować się co się stało i udzielić mu pomocy.

Policjant próbował nawiązać kontakt z mężczyzną, ten  był agresywny, nie odpowiadał na pytania. Policjant od razu zauważył, że mężczyzna krwawi, miał głębokie rany cięte na obu nadgarstkach. Funkcjonariusz  natychmiast wezwał na miejsce pogotowie, powiadomił oficera dyżurnego, zaczął tamować krwawienie jednocześnie próbował uspokoić mężczyznę. W pewnym momencie mężczyzna odepchnął policjanta i zaczął uciekać. Funkcjonariusz dogonił go, przytrzymał i kontynuował udzielanie pomocy.

Sierżant Kruszyński był zdeterminowany, wiedział, że obrażenia są poważne i zagrażają życiu mężczyzny, chodziło o jak najszybsze zatamowania krwotoku. Przy użyciu zaimprowizowanego opatrunku oraz opaski uciskowej zatamował krwawienie. Do czasu przyjazdu policjant sprawdzał funkcje życiowe mężczyzny i dbał o jego bezpieczeństwo.

Dzięki spostrzegawczości, zdeterminowaniu i szybkiej reakcji policjanta, 23-latek nie stracił życia.

  • Policjant stoi przy radiowozie