Bezpieczna droga do szkoły - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Bezpieczna droga do szkoły

Data publikacji 16.10.2019

Policjanci z Człuchowa spotkali się wczoraj z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Człuchowie. W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i pokazali jak odpowiednio przechodzić przez przejścia dla pieszych. Do akcji włączyły się Polskie Składy Budowlane „Mrówka”, fundując dzieciom odblaski i drobne upominki.

Człuchowscy policjanci w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” spotkali się wczoraj z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Człuchowie. Podczas spotkania policjanci udzielili uczniom podstawowych rad i wskazówek, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię i jak prawidłowo używać elementów odblaskowych. Po części teoretycznej wychowankowie ośrodka razem z policjantami przećwiczyli przechodzenie przez jezdnię.

Wszystkie dzieciaki otrzymały cukierki i kolorowanki przedstawiające pracę funkcjonariuszy. Każde dziecko otrzymało również odblaskową zawieszkę na plecak lub tornister. Na koniec policjanci pokazali radiowozy i wyjaśnili najmłodszym, do czego służą zamontowane w nich urządzenia i światła. Odblaski i upominki ufundowały Polskie Składy Budowlane „Mrówka” w Człuchowie.

  • policjanci i dzieci
  • policjanci i dzieci
  • policjanci i dzieci