Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem i porządkiem podczas wyborów - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem i porządkiem podczas wyborów

Data publikacji 14.10.2019

Wczoraj 13 października br. odbyły się wybory do sejmu i senatu. Funkcjonariusze prowadzili wzmożone działania polegające głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego m.in. w rejonach działania obwodowych komisji wyborczych. Nie odnotowaliśmy poważniejszych incydentów.

Wczoraj odbyły się wybory do sejmu i senatu. Nad bezpieczeństwem głosujących w powiecie puckim jak również prawidłowym przebiegiem wyborów czuwali mundurowi z puckiej komendy.

Celem policyjnych działań podczas wyborów była głównie ochrona obwodowych komisji wyborczych przed i w trakcie głosowania oraz do czasu zliczenia głosów, niedopuszczenie do zakłócenia porządku publicznego związanego z wyborami, a także czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w związku z prowadzonymi działaniami w zakresie zabezpieczania wyborów.

Policja apelowała o porządek i przestrzeganie przepisów przede wszystkich tych związanych z wyborami, a w przypadku naruszeń o ich zgłaszanie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za złamanie prawa wyborczego grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, a w niektórych przypadkach nawet pozbawienia wolności do lat 2.