Zatrzymanie nietrzeźwych kierowców w powiecie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymanie nietrzeźwych kierowców w powiecie

Data publikacji 14.10.2019

Wejherowscy policjanci pięciu nietrzeźwych kierowców. Jeden z zatrzymanych znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Nietrzeźwi kierowcy już niebawem zostaną przesłuchani oraz usłyszą zarzuty, Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Podczas minionego weekendu policjanci w powiecie wejherowskim zatrzymali pięciu kierowców, którzy byli pod znacznym wpływem alkoholu. W piątek w Wejherowie policjanci drogówki zatrzymali kierowcę audi, który miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie a ponadto w trakcie dalszej kontroli okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania. Następnego dnia również w Wejherowie mundurowi zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. W trakcie badania alko-testem okazało się, że 27-latek kierujący volkswagenem miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

 

W niedzielę policjanci zatrzymali łącznie trzech nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich został zatrzymany w Rumi. 39-letni obcokrajowiec, kierujący mercedesem miał około 3 promile alkoholu w organizmie. Następnie na terenie gminy Gniewino funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę. Badanie alko-testem wykonane wobec 39-latka wykazało, że miał on prawie 2 promile.

 

Ostatni nietrzeźwy kierowca podczas weekendu został zatrzymany w niedzielę przed godziną 21:00. W Wejherowie na ul. Gdańskiej policjanci przeprowadzali kontrole prędkości. Podczas służby ujawnili kierowcę opla, który na terenie zabudowanym przekroczył znacznie dozwoloną prędkość, gdyż jechał 108 km/h na pięćdziesiątce. Ponadto w trakcie badania trzeźwości okazało się, że był on nietrzeźwy, gdyż badanie to wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 

Każdy z zatrzymanych nietrzeźwych kierowców poniesie konsekwencje przed sądem rejonowym. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.