Policjanci pracowali przy tragicznym wypadku z udziałem pieszego - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci pracowali przy tragicznym wypadku z udziałem pieszego

Data publikacji 11.10.2019

Policjanci z Człuchowa pracowali wczoraj przy tragicznym wypadku z udziałem pieszego, na alei Wojska Polskiego w Człuchowie, gdzie kierujący osobowym audi potrącił na przejściu dla pieszych 71-letnią kobietę. Mieszkanka Człuchowa zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Funkcjonariusze ustalają szczegóły wypadku.

Wczoraj o godzinie 7.00 dyżurny w człuchowskiej komendzie przyjął zgłoszenie o wypadku na al. Wojska Polskiego w Człuchowie, gdzie na przejściu dla pieszych została potracona kobieta. Natychmiast na miejsce zostali wysłani funkcjonariusze oraz służby ratownicze. Funkcjonariusze z drogówki udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy, a po przyjeździe karetki przekazali kobietę pod opiekę ratowników. Policjanci pracujący na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że kierujący samochodem osobowym mieszkaniec Człuchowa jechał od centrum miasta w stronę Chojnic, na przejściu dla pieszych w pobliżu sklepu Biedronka potrącił prawidłowo przechodzącą przez pasy 71-letnią mieszkankę Człuchowa. Niestety mimo bardzo szybko podjętych czynności ratunkowych poszkodowana zmarła w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przesłuchali świadków i kierowali wahadłowo ruchem pojazdów, aktualnie ustalają szczegóły tego tragicznego wypadku. Kierowca audi był trzeźwy.

Funkcjonariusze apelują do pieszych o noszenie kamizelek lub elementów odblaskowych, które w znacznym stopniu poprawiają widoczność. Zadbajmy o własne bezpieczeństwo i bądźmy widoczni na drodze.

  • miejsce wypadku
  • miejsce wypadku