Areszt dla kierowcy, który posiadał znaczne ilości narkotyków - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Areszt dla kierowcy, który posiadał znaczne ilości narkotyków

Data publikacji 08.10.2019

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 29-letniego kierowcę, który w samochodzie i mieszkaniu miał zakazane substancje. Wstępne badanie śliny wykazało także u niego obecność amfetaminy. Sprawca usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, a sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

W minioną sobotę na Alei Niepodległości w Sopocie policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego autem na holenderskich tablicach rejestracyjnych. Za kierownicą citroena siedział 29-letni mieszkaniec Sopotu. Podczas kontroli uwagę funkcjonariuszy zwrócił nienaturalny wygląd oraz nerwowe zachowanie mężczyzny. Podejrzewając, że mógł on prowadzić auto pod wpływem narkotyków, policjanci przebadali go. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Wstępne badanie śliny wykazało u mężczyzny obecność amfetaminy i została pobrana od niego krew do dalszych badań. Ponadto w wyniku przeszukania 29-latka policjanci znaleźli schowane w bieliźnie kilkadziesiąt tabletek zawierających MDMA. W wyniku dalszych działań policjanci przeszukali również mieszkanie należące do 29-latka i znaleźli tam kolejne porcje zakazanych substancji w postaci tabletek, sproszkowanych substancji, kryształków, suszu roślinnego, suszonych grzybków oraz piktogramów. Zabezpieczono też wagę elektroniczną. Wszystkie zabezpieczone substancje zostały przekazane biegłemu do dalszych badań fizykochemicznych, a ich właściciel trafił do policyjnego aresztu.

Część z zabezpieczonych substancji została już przebadana i wczoraj sprawca na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków w postaci ponad 200 tabletek zawierających MDMA oraz sproszkowanej substancji zawierającej MDMA i amfetaminę. Prokurator po przesłuchaniu sprawcy skierował do sądu również wniosek o tymczasowy areszt dla niego. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec 29-letniego sopocianina trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Sprawa jest rozwojowa. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków sprawcy grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających to przestępstwo zagrożone karą 2 lat pozbawienia wolności.