Z ponad 2 promilami kierował autem i uderzył w inny samochód - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Z ponad 2 promilami kierował autem i uderzył w inny samochód

Data publikacji 07.10.2019

Policjanci zatrzymali kierowcę volkswagena transportera, który z ponad 2 promilami alkoholu jechał ulicą i uderzył w inny pojazd. W wyniku zdarzenia uszkodzone zostały nie tylko pojazdy, ale również sygnalizacja świetlna, barierka i znak drogowy. W najbliższym czasie 23-letni mieszkaniec Gdyni stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej.

W sobotę 5 października br. około godz. 1.30 w nocy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego podczas patrolowania Alei Niepodległości zauważyli, że na wysokości skrzyżowania z ul. Haffnera zderzyły się dwa volkswageny. Funkcjonariusze od razu zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz sprawdzili, czy któryś z uczestników nie doznał obrażeń. Następnie policjanci wylegitymowali kierujących tymi autami i za pośrednictwem dyżurnego wezwali na miejsce strażaków i patrol drogówki. Podczas rozmowy z kierowcą vw transportera funkcjonariusze wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Ich uwagę zwróciła też jego niewyraźna mowa. Jak się okazało, 23-letni kierowca tego samochodu był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że w wydychanym powietrzu ma on ponad 2,2 promila alkoholu. Mundurowi udaremnili mu możliwość kontynuowania dalszej jazdy i zatrzymali jego prawo jazdy. 

 

Pracujący na miejscu policjanci ruchu drogowego przeprowadzili oględziny samochodów biorących udział w zdarzeniu oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Wstępnie ustalili oni, że 23-letni mieszkaniec Gdyni kierując vw transporterem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w tym zwłaszcza intensywnych opadów deszczu, i uderzył w prawidłowo stojący pojazd vw touran, który oczekiwał na wykonanie manewru skrętu w prawo. W wyniku zdarzenia uszkodzone zostały nie tylko dwa auta, ale także sygnalizacja świetlna, znak drogowy oraz barierka, o czym policjanci powiadomili odpowiednie służby.

 

Auto kierowane przez 23-latka zostało odholowane na parking policyjny, a kierujący został doprowadzony do komendy na dalsze czynności. W najbliższym czasie mężczyzna usłyszy zarzut oraz odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwym. Młody mieszkaniec Gdyni odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej. 

 

Pamiętajmy, że pijany kierowca stanowi śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Jeśli kiedykolwiek zauważymy dziwne zachowanie kierowcy, które może świadczyć o tym, że jest on pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych, należy niezwłocznie powiadomić Policję. Dzwoniąc pod numer 112 określmy miejsce, w którym się znajdujemy i powiedzmy, jakie zachowania kierowcy wzbudzają nasz niepokój. Opiszmy samochód (numery rejestracyjne, marka, kolor). Pamiętajmy – pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie. Od tego, czy zareagujemy, może zależeć czyjeś życie.