Blisko 3 promile za kierownicą audi - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Blisko 3 promile za kierownicą audi

Data publikacji 01.10.2019

Funkcjonariusze starogardzkiej drogówki zatrzymali kierowcę audi, który miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że 35-latek nie posiada uprawnień do kierowania. W najbliższym czasie mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek 30 września br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi. Podczas rozmowy z legitymowanym mężczyzną, funkcjonariusze wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Jak się okazało kierowca tego samochodu był nietrzeźwy. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo w czasie kontroli dokumentów okazało się, że 35-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Mundurowi udaremnili mu możliwość kontynuowania dalszej jazdy. W najbliższym czasie mężczyzna usłyszy zarzuty oraz odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwym oraz prowadzenie auta bez uprawnień. Pamiętajmy, że każdego dnia na swojej drodze możemy spotkać pijanego kierowcę. Osoba taka stanowi śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Powstrzymanie pijanego kierowcy, udaremnienie mu jazdy to absolutna konieczność – w przeciwnym razie może dojść do tragedii.

Nasza reakcja powinna być stanowcza. Jeśli kiedykolwiek zauważymy dziwne zachowanie kierowcy, które może świadczyć o tym, że jest on pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych, należy niezwłocznie powiadomić policję.

Dzwoniąc pod numer 112 określmy miejsce, w którym się znajdujemy i powiedzmy, jakie zachowania kierowcy wzbudzają nasz niepokój. Opiszmy samochód (numery rejestracyjne, marka, kolor). Pamiętajmy – pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie. Od tego, czy zareagujemy, może zależeć czyjeś życie.

  • alkomat