Groziła konkubentowi nożem - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Groziła konkubentowi nożem

Data publikacji 01.10.2019

Policjanci zatrzymali nietrzeźwą 38-letnią kobietę, którą podejrzewali o przestępstwo gróźb karalnych. Z ustaleń mundurowych wynika, że sprawczyni wszczęła awanturę domową, podczas której groziła nożem konkubentowi. Zatrzymana kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Wczoraj funkcjonariusze doprowadzili 38-latkę do prokuratury, gdzie usłyszała zarzuty. Prokurator zastosował wobec niej dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego oraz nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego.

28 września br. przed godziną 19.00 oficer dyżurny z tczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań awanturuje się nietrzeźwa kobieta. W to miejsce natychmiast skierował policjantów z patrolówki. Interweniujący mundurowi ustalili, że 38-letnia kobieta wszczęła awanturę domową, podczas której zaczęła grozić konkubentowi nożem. W związku z tą sytuacją funkcjonariusze zatrzymali mieszkankę powiatu tczewskiego i doprowadzili ją do policyjnego aresztu. Przed osadzeniem przebadano ją na zawartość alkoholu, które wykazało, że 38-latka miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Zatrzymany kobieta został już przesłuchana przez śledczych i usłyszała zarzut dotyczący gróźb karalnych. Prokurator zastosował wobec zatrzymanej 38-latki dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego oraz nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego na okres trzech miesięcy. Za to przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wyzywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec innych osób.

  • policjant z zatrzymanym