Wiadomości

Podsumowanie wrześniowych spotkań policjantów z uczniami i przedszkolakami

Data publikacji 01.10.2019

Wrzesień dla dzieci z wielu szkół i przedszkoli w powiecie słupskim był czasem spotkań z policjantami, którzy w trosce o bezpieczeństwo rozmawiali z nimi o odpowiednich zachowaniach na drodze, w domu, w szkole i w kontaktach z obcymi. Formę zajęć mundurowi dostosowywali do danej grupy wiekowej. Podsumowaniem spotkań było przekazanie elementów odblaskowych, prezentacja technik i taktyk interwencji oraz zaproszenie w przyszłości w szeregi policji.

Wraz z początkiem września br. policjanci ze Słupska rozpoczęli cykl spotkań z dziećmi szkół podstawowych, przedszkoli, oraz z młodzieżą ze szkół średnich. Wszystkie zajęcia były tematycznie dopasowywane do danych grup wiekowych. Najmłodsi uczestnicy zajęć mieli okazję uczyć się zasad bezpieczeństwa przez zabawy, jakie przygotowali dla nich funkcjonariusze. Z nieco starszymi uczniami odbywały się rozmowy i luźne dyskusje dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa i omawiane były zasady przyzwoitych zachowań w szkole w stosunku do rówieśników i nauczycieli. Młodzieży, ze szkół średnich  przedstawiono tematykę odpowiedzialności karnej nieletnich, zaprezentowano pokaz technik i taktyk interwencji oraz zapraszano w przyszłości w szeregi policji.

Celem wizyt policjantów w placówkach oświatowych było przypomnienie uczniom podstawowych zasad bezpieczeństwa i uwrażliwienie ich na zagrożenia, z jakimi mogą zetknąć się w codziennym życiu oraz przedstawienie pozytywnych stron wynikających z bycia policjantem.

Jak się okazuje, zajęcia prowadzone przez policjantów cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów, ale i nauczycieli oraz dyrektorów placówek oświatowych. Funkcjonariusze zaplanowali już kolejne wizyty. O ich przebiegu będziemy informować na bieżąco.

  • policjanci z dziećmi
  • policjanci z dziećmi