„100 litrów krwi na 100 lecie Policji” - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

„100 litrów krwi na 100 lecie Policji”

Data publikacji 16.09.2019

W minioną sobotę na człuchowskim Rynku odbyła się akcja zbiórki krwi związana z obchodami 100 rocznicy powstania Policji Państwowej. Akcja krwiodawstwa odbyła się pod hasłem: „100 litrów krwi na 100 lecie Policji”. Policjanci, strażacy i mieszkańcy Człuchowa chętnie oddawali krew. W sumie zebrano ponad 13 litrów życiodajnego płynu, który trafi do najbardziej potrzebujących.

Komenda Powiatowa Policji w Człuchowie i Człuchowskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi i zorganizowali w minioną sobotę honorową zbiórkę krwi w ramach akcji „100 litrów krwi na 100 lecie Policji”. Policjanci, strażacy oraz mieszkańcy Człuchowa oddali ponad 13 litrów krwi w specjalnie do tego przygotowanym krwiobusie.

 

Festyn odbył się podczas Światowego Dnia Pierwszej Pomocy. W ramach tego dnia policjanci podczas akcji zbierania krwi zorganizowali pokazy pierwszej pomocy oraz prezentację pojazdów służbowych i policyjnego wyposażenia. Każdy mógł porozmawiać z policjantami o ich codziennej służbie, spróbować swoich sił przy udzielaniu pierwszej pomocy i prowadzeniu resuscytacji krążeniowo oddechowo-krążeniowej, a także w specjalnie przygotowanych stoiskach dowiedzieć się czegoś więcej o zdrowym odżywianiu.

  • Policjanci przy busie krwiodawstwa
  • Policjanci wraz z maskotką przy radiowozie
  • Policjantka oddaje krew
  • Policjanci prezentują sprzęt wykorzystywany w służbie, na zdjęciu z dzieckiem w sprzęcie PZ
  • Policjanci na festynie, prezentują sprzęt wykorzystywany do służby