Dozór policyjny dla sprawcy, który ukradł wózek dziecięcy - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Dozór policyjny dla sprawcy, który ukradł wózek dziecięcy

Data publikacji 16.09.2019

Zarzut kradzieży wózka dziecięcego usłyszał 51-letni mężczyzna. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca wszedł do klatki schodowej budynku skąd zabrał wózek o wartości 1000 złotych. Dzięki postawie pokrzywdzonej mężczyzna został zatrzymany, a prokurator po przesłuchaniu podejrzanego zastosował wobec niego dozór policyjny.

W miniony piątek około godz. 15.00 pewna mieszkanka Sopotu dzwoniąc na numer alarmowy 112 powiadomiła policjantów, że w okolicy molo zauważyła mężczyznę, który ukradł wózek dziecięcy. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy z referatu patrolowo-interwencyjnego. Tam mundurowi ustalili, że do kradzieży doszło w godzinach rannych. Sprawca wszedł do klatki schodowej budynku skąd ukradł wózek należący do zgłaszającej. Kobieta poinformowała też, że sprawdziła zapis monitoringu znajdującego się w budynku i widząc na ulicy mężczyznę odpowiadającego rysopisowi złodzieja natychmiast zaalarmowała służby.

 

Sprawcą okazał się 51-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna natychmiast został zatrzymany przez policjantów i trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania miał on ponad 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze przyjęli od pokrzywdzonej zawiadomienie o kradzieży wózka i zabezpieczyli nagrania z monitoringu. Ustalili też, że wartość skradzionego łupu wynosi 1000 złotych.

 

Na podstawie zebranych dowodów sprawca usłyszał zarzut kradzieży mienia, do którego przyznał się. W rozmowie z policjantami tłumaczył się, że wózek porzucił. Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do prokuratury na dalsze czynności procesowe i prokurator po przesłuchaniu zastosował wobec niego dozór policyjny.

 

51-letni sprawca w przeszłości był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Przestępstwo kradzieży wózka dziecięcego zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Sprawa jest w toku. Śledczy cały prowadzą czynności w celu odzyskania skradzionego wózka i zwrócenia go właścicielce.

  • Policjantka prowadzi zatrzymanego do celi