Odpowiedzą za kierowanie pomimo orzeczonego zakazu sądowego - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Odpowiedzą za kierowanie pomimo orzeczonego zakazu sądowego

Data publikacji 11.09.2019

Policjanci słupskiej drogówki uniemożliwili dalszą jazdę dwóm osobom, które w poniedziałek na terenie gminy Kobylnica kierowały pojazdami, pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. Za to przestępstwo odpowiedzą 38-letni mieszkaniec Redy i 45-latek z powiatu słupskiego. Grozi im do 5 lat więzienia.

W miniony poniedziałek funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku pełniący służbę na terenie gminy Kobylnica zatrzymali do kontroli pojazd marki VW, którym kierował 38-letni mieszkaniec Redy. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kilka godzin później podobna sytuacja wydarzyła się w innej miejscowości na terenie gminy Kobylnica. Tym razem samochodem marki VW Passat, pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, kierował 45-letni mieszkaniec powiatu słupskiego.
Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę mężczyznom, którzy wkrótce odpowiedzą za przestępstwo niestosowania się do orzeczonych przez sąd środków karnych. Zgodnie z art. 244 kk. grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

  • policjant przy samochodzie