Błyskawiczna reakcja policjantów pomogła zapobiec tragedii - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Błyskawiczna reakcja policjantów pomogła zapobiec tragedii

Data publikacji 05.09.2019

Dzięki błyskawicznej reakcji słupskich funkcjonariuszy, którzy pierwsi przyjechali do palącego się mieszkania, udało się zapobiec tragedii. Policjanci zaalarmowali mieszkańców, a z płonącego mieszkania wyprowadzili matkę z 11-miesięcznym dzieckiem. Kobieta nie kryła swojej wdzięczności za sprawnie przeprowadzoną interwencję.

W sobotę przed północą funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku – sierż. szt. Łukasz Sulima i st. post. Mateusz Szurek w kilka chwil od zgłoszenia o palącym się mieszkaniu w jednej z kamienic miasta, pojawili się na miejscu.

Widząc rozprzestrzeniający się błyskawicznie ogień, funkcjonariusze natychmiast wybudzili mieszkańców bloku, by wyszli na zewnątrz. Z płonącego mieszkania policjanci wyprowadzili matkę z 11-miesięcznym dzieckiem. Po chwili pojawili się strażacy oraz pogotowie ratunkowe. Pożar rozprzestrzeniał się błyskawicznie, był tak rozległy, że gasiły go łącznie 4 zastępy straży pożarnej.

Policjanci, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce podjęli skutecznie działania ewakuacyjne. Dzięki zaangażowaniu służb pożar został opanowany, a ewakuowane osoby nie wymagały wsparcia medycznego.

Wyprowadzona z pożaru kobieta z 11- letnim dzieckiem, wdzięczna za tak sprawne i skuteczne działanie, telefonicznie podziękowała funkcjonariuszom za pomoc. Niestety mieszkanie częściowo spłonęło. Najważniejsze jednak, co podkreśliła poszkodowana, jest to, że nikt nie ucierpiał. Kobieta wyraziła swoją wdzięczność dla policjantów, strażaków i pozostałych służb pracujących na miejscu.

 

  • Policjanci przy radiowozie