Nowy radiowóz przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Nowy radiowóz przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa

Data publikacji 04.09.2019

Kolejny radiowóz zasilił flotę pojazdów Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Zakup samochodu był możliwy dzięki Komendzie Głównej Policji i wsparciu wszystkich samorządów naszego powiatu ze Starostwem Powiatowym na czele. Funkcjonariusze będą wykorzystywać nowy radiowóz w ramach codziennych służb, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców na drogach.

Wczoraj nastąpiło uroczyste przekazanie policjantom nowego radiowozu. Flotę policyjnych aut zasiliło nowe, nieoznakowane bmw z wideorejestratorem. Symbolicznego przekazania kluczyków dokonała starosta kościerski Alicja Żurawska w imieniu wszystkich samorządowców: burmistrza miasta Michała Majewskiego i wójtów gmin: Kościerzyna - Grzegorza Piechowskiego, Nowej Karczmy - Andrzeja Pollaka, Liniewa - Mirosława Warczaka, Starej Kiszewy - Mariana Picka, Karsina - Romana Brunke, Dziemian - Leszka Pobłockiego i Lipusza - Mirosława Ebertowskiego.

 

Nowy policyjny radiowóz został zakupiony ze środków pochodzących od Komendy Głównej Policji i lokalnych samorządów w programie 50% na 50%. W ten sposób sponsorzy przyczynili się do wzmocnienia i unowocześnienia floty radiowozów będących na wyposażeniu kościerskich policjantów, co w znacznym stopniu ułatwi codzienną pracę funkcjonariuszy. Nowy radiowóz, posiadający bardzo dobre parametry techniczne, jest wyposażony w szereg nowoczesnych systemów. Zapewni bezpieczeństwo mieszkańcom naszego powiatu i przyczyni się do eliminacji z drogi kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego, a w szczególności przekraczania prędkości.

 

Konieczność zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, a także realizacja codziennych obowiązków takich jak: podejmowanie interwencji, ściganie sprawców przestępstw, pościgi czy poszukiwania osób zaginionych, wymagają dostosowania radiowozów także do takich zadań. Wielu mieszkańców naszego powiatu zamieszkuje w małych miejscowościach oddalonych od dróg asfaltowych nawet o kilkanaście kilometrów. Takie atuty nowego radiowozu ułatwią policjantom dotarcie do miejsc w trudniejszym terenie, a tym samym pozwolą na szybszą reakcję na zgłoszenia, co z pewnością jeszcze bardziej przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu.