Policjanci pomagają uczniom bezpiecznie dotrzeć do szkół - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci pomagają uczniom bezpiecznie dotrzeć do szkół

Data publikacji 03.09.2019

Policjanci prowadzą akcję ”Bezpieczna droga do szkoły”, która ma na celu zapewnić bezpieczeństwo uczniom. Policjanci z drogówki sprawdzili już prawidłowość oznakowania dróg w sąsiedztwie szkół i w wielu miejscach pomagają uczniom bezpiecznie dotrzeć do szkoły. W najbliższych dniach mundurowi będą nadzorować ruch w rejonach placówek oświatowych, będą także prowadzić spotkania z uczniami, szczególnie najmłodszymi i rozmawiać o podstawowych przepisach ruchu drogowego.


Wczoraj rozpoczął się rok szkolny. Od tego dnia nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w rejonie szkół i przedszkoli czuwają policjanci. Funkcjonariusze zwracają uwagę na wykroczenia popełniane przez kierowców, a w szczególności na niewłaściwe zachowanie wobec pieszych. Sprawdzają także czy samochody są wyposażone w odpowiednie urządzenia do przewożenia dzieci.

„Bezpieczna droga do szkoły” jest także akcją, w trakcie której policjanci odwiedzają uczniów w szkołach. Funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką społeczną, a także dzielnicowi rozpoczną cykl spotkań z najmłodszymi uczniami. Będą rozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze, przechodzenia przez pasy, noszenia odblasków i innych sytuacji związanych z bezpieczeństwem podczas drogi do szkoły i powrotu z niej do domu. Takie spotkania już się odbywają, a w trakcie pogadanek maluchy będą otrzymywać odblaski, które poprawią ich widoczność na drodze.

Mundurowi apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach szkół i przejść dla pieszych. Najmłodsi uczniowie zaaferowani rozpoczęciem nauki w szkole mogą nieostrożnie wejść na jezdnię.