Zatrzymani włamywacze do myjni samochodowej - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymani włamywacze do myjni samochodowej

Data publikacji 30.08.2019

Policjanci zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do samoobsługowej myjni samochodowej na terenie Malborka. Złodzieje ukradli rejestrator kamer, telefon i pieniądze o łącznej wartości ponad 1,5 tys. złotych. Mężczyźni zostali przesłuchani i przedstawiono im zarzuty. Jeden ze sprawców popełnił to przestępstwo w warunkach recydywy. Funkcjonariusze nadal prowadzą działania, żeby odzyskać skradzione przedmioty. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat, a w warunkach powrotu do przestępstwa do 15 lat.

W środę policjanci zatrzymali dwóch 27-letnich mężczyzn podejrzewanych o włamanie do myjni samochodowej w Malborku. 3 sierpnia br. dyżurny malborskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do pomieszczenia biurowego tej myjni. Włamywacze ukradli rejestrator kamer, telefon komórkowy i pieniądze. Pokrzywdzony wycenił straty na ponad 1,5 tys. złotych. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów, którzy wraz z technikiem kryminalistyki zrobili oględziny i zabezpieczyli ślady. Nad sprawą od początku pracowali także kryminalni, którzy w wyniku szeroko zakrojonych działań operacyjnych ustalili sprawców.

 

Włamywaczami okazali się dwaj 27-letni mieszkańcy powiatów malborskiego i sztumskiego. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Zatrzymani przyznali się do popełnienia tych czynów i usłyszeli już zarzuty.

 

Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Śledczy ustalili,  że jeden z podejrzanych w przeszłości odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.  Teraz za  to włamanie w warunkach powrotu do przestępstwa grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

  • Policjant przesłuchuje zatrzymanego