Wypadek z udziałem kierowcy skutera wodnego - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Wypadek z udziałem kierowcy skutera wodnego

Data publikacji 28.08.2019

Wczoraj policjanci ruchu drogowego oraz funkcjonariusze z komisariatu wodnego pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło na wodach zatoki w rejonie plaży na gdańskich Stogach. Kierowca skutera potrącił pływającą w wodzie dziewczynkę, która z obrażeniami głowy trafiła do szpitala. Za spowodowanie wypadku grożą 2 lata więzienia.

Wczoraj od godziny 16 policjanci ruchu drogowego oraz policjanci z komisariatu wodnego pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło na wodach zatoki. Ze wstępnych informacji, które zebrali policjanci na miejscu interwencji, wynika, że 33-letni mężczyzna, który płyną skuterem wodnym wzdłuż plaży w kierunku Sobieszewa, potrącił pływającą w wodzie trzynastoletnią dziewczynkę. 13-latka została przewieziona do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy medycznej.

 

Policjanci na miejscu interwencji ustalili świadków tego zdarzenia, sprawdzili trzeźwość 33-letniego kierowcy, mężczyzna nie był pod wpływem alkoholu. Wykonano oględziny, zabezpieczono nagrania od osób, które w momencie wypadku filmowali rejon plaży. Policjanci sprawdzają dodatkowo, czy miejsce zdarzenia jest objęte monitoringiem.

 

Policjanci wstępnie zakwalifikowali to zdarzenie jako wypadek komunikacyjny. Policjanci z Wydziału ds. Przestępstw w Ruchu Drogowym i Wykroczeń ustalają okoliczności tego zdarzenia oraz to czy mężczyzna miał uprawnienia do prowadzenia tego pojazdu.