Wiadomości

Wystarczył telefon na numer 112 i kolejni nietrzeźwi wyeliminowani z ruchu

Data publikacji 26.08.2019

Policjanci z chojnickiej komendy zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Osoby te dzięki telefonicznym zgłoszeniom zostały wyeliminowane z ruchu. Zatrzymany mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie, a kobieta blisko 2,5 promila. W najbliższym czasie podejrzewani o te przestępstwa usłyszą zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend dyżurny chojnickiej komendy policji został poinformowany, że jadąca osobowym autem kobieta jedzie całą szerokością jezdni przy czym najeżdża na krawężniki. Dyżurny na miejsce niezwłocznie skierował patrol ruchu drogowego. Policjanci w rozmowie ze wskazaną przez zgłaszającego kobietą wyczuli wyraźny zapach alkoholu. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami, 63-letnia mieszkanka Chojnic przyznała się, że kierowała pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wskazało prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy, a pojazd przekazali osobie wskazanej przez właścicielkę auta.

 

Kolejną taką interwencję policjanci przeprowadzili dzisiaj w nocy, kiedy to dyżurny otrzymał informacje, że w centrum miasta ma kierować autem marki Daewoo nietrzeźwy mężczyzna. Po otrzymaniu takiego sygnału mundurowi pojechali  we wskazany rejon i już po chwili zatrzymali to auto do kontroli. Jak się okazało, za kierownica daewoo siedział 26-letni Mołdawianin. Policjanci poddali kierującego badaniu stanu trzeźwości, okazało się że w organizmie ma blisko 2 promile alkoholu.

 

W najbliższym czasie, śledczy przedstawią zarzuty podejrzewanym o kierowanie w stanie nietrzeźwości. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat oraz wysoka grzywna.

 

Prawidłowa reakcja osób widzących kierowcę, który będąc pod wpływem alkoholu kierował autem, doprowadziła do uniemożliwienia dalszego poruszania się tym nietrzeźwym kierującym, a co za tym idzie; stwarzania zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Policjanci dziękują za prawidłową reakcję świadkom tych zdarzeń, którzy swoim zachowaniem najprawdopodobniej zapobiegli kolejnej tragedii na drodze.