Zatrzymany włamywacz na gorącym uczynku - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymany włamywacz na gorącym uczynku

Data publikacji 23.08.2019

Wczoraj człuchowscy kryminalni podczas czynności w Barkowie zauważyli, że w domu jednorodzinnym, w którym doszło kilka dni temu do włamania jest otwarte jedno z okien. Zajrzeli do domu i zobaczyli, włamywacza jak pakuje do worka wiertarkę. Mężczyzna natychmiast został zatrzymany. Policjanci odzyskali także przedmioty skradzione wcześniej z tego domu. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Człuchowa w minionym tygodniu zajmowali się sprawą włamania do domu jednorodzinnego w Barkowie, skąd włamywacz zabrał drukarkę komputerową i części do komputerów. Wczoraj prowadzili ustalenia w tej sprawie w Barkowie, gdy podjechali pod dom, w którym było wcześniej włamanie zauważyli otwarte okno, gdy podeszli bliżej zauważyli przez okno balkonowe, jak jakiś mężczyzna wkłada do worka wiertarkę,

Mężczyzna został natychmiast zatrzymany, był tak zaskoczony widokiem policjantów, że nie próbował uciekać.

Włamywaczem okazał się 38-letni mieszkaniec gminy Czarne, który aktualnie jest bezdomny, ten sam mężczyzna wykorzystując nieobecność domowników włamał się kilka dni wcześniej do tego domu. Wskazał policjantom, gdzie ukrył skradzione przedmioty.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego