Sprawca wypadku miał sądowy zakaz i był poszukiwany - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Sprawca wypadku miał sądowy zakaz i był poszukiwany

Data publikacji 23.08.2019

W minioną środę policjanci z gdańskiej drogówki zatrzymali na obwodnicy sprawcę wypadku drogowego. Jak się okazało, 41-letni obywatel Mołdawii był poszukiwany do odbycia kary więzienia i ciążył na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 

W środę około południa policjanci ruchu drogowego odebrali zgłoszenie o tym, że na obwodnicy południowej za Węzłem Owczarnia w kierunku Łodzi, doszło do zdarzenia drogowego. Funkcjonariusze podczas pracy na miejscu wypadku ustalili, że 41-letni obywatel Mołdawii, który kierował fordem transit, uderzył w tył jadącej przed nim skody. Uderzona skoda najechała na jadącego przed nią seata.

 

W trakcie tego zdarzenia dwie pasażerki forda transit z obrażeniami trafiły do szpitala. Podczas legitymowania 41-letniego sprawcy wypadku, okazało się, że do 2020 r. ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 41-latek figurował też w systemach policyjnych jako osoba poszukiwana w celu odbycia kary pozbawienia wolności za poprzednie przestępstwo.

 

Kierowca forda został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Mołdawianin usłyszał już zarzut złamania zakazu sądowego. Nie wykluczone, że usłyszy kolejne zarzuty po tym, jak zostanie sporządzona opinia biegłego sądowego z zakresu wypadków drogowych.

 

Za niestosowanie się do zakazu sądowego grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a za spowodowanie wypadku drogowego do 3 lat pozbawienia wolności.

  • Policjanci pracują na miejscu wypadku