Weekendowe zabezpieczenia imprez w Gdyni - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Weekendowe zabezpieczenia imprez w Gdyni

Data publikacji 19.08.2019

ostatni weekend na terenie Gdyni odbyły się pokazy lotnicze „Lotos Gdynia Aerobaltic Airshow 2019” nad bezpieczeństwem, których pracowali policjanci z gdyńskiej komendy wzmocnieni siłami funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku. W sobotę prócz pokazów lotów policjanci dbali również o bezpieczeństwo podczas meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Arki Gdynia i Lecha Poznań.

W miniony weekend na terenie Gdyni odbyło się kilka dużych imprez, nad bezpieczeństwem ich uczestników czuwali policjanci z gdyńskiej komendy wzmocnieni siłami funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku.

 

Największą imprezą, jaka miała miejsce były niewątpliwie pokazy lotnicze organizowane w ramach „Lotos Gdynia Aerobaltic Airshow 2019”. Trzydniowa impreza, która odbyła się na lotnisku Gdynia-Kosakowo oraz rejonie bulwaru nadmorskiego przyciągnęła tysiące widzów. Nad ich bezpieczeństwem i bezpieczeństwem mieszkańców Gdyni czuwali policjanci. Cała impreza przebiegła spokojnie nie odnotowano przypadków zakłócenia porządku publicznego.

 

Kolejną dużą imprezą, która odbyła się w miniony weekend, był mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Arki Gdynia i Lecha Poznań. Mecz na trybunach obejrzało przeszło 10 tysięcy kibiców. Zabezpieczenie spotkania piłkarskiego przebiegło bez zbiorowych przypadków zakłócenia porządku publicznego. Jednym przypadkiem naruszenia przepisów było wbiegnięcie na boisko jednego z kibiców. Do zdarzenia doszło tuż po gwizdku kończącym spotkanie. Mężczyzna po otrzymaniu od jednego z piłkarzy drużyny przyjezdnej koszulki zbiegł z murawy i wydostał się z terenu stadionu. Do jego zatrzymania doszło kilkadziesiąt minut później na dworcu Gdynia Główna PKP.

 

Zatrzymany to 36-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. Po jego zatrzymaniu policjanci ustalili, że jest on poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności, a poza tym posiada orzeczony przez sąd aktywny zakaz wstępu na imprezy masowe. Mężczyzna dziś usłyszy zarzuty popełnienia przestępstw, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  • Policjanci w trakcie zabezpieczenia
  • Policjanci w trakcie zabezpieczenia
  • Policjanci w trakcie zabezpieczenia