Zatrzymany sprawca usiłowania zabójstwa - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymany sprawca usiłowania zabójstwa

Data publikacji 19.08.2019

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zadał dziesięć ciosów nożem 56-letniemu mieszkańcowi Gdańska. Pokrzywdzony przebywa w szpitalu. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

W minioną sobotę policjanci odebrali zgłoszenie o tym, że do jednego z gdańskich szpitali trafił mężczyzna ugodzony nożem.

Policjanci natychmiast pojechali do szpitala, starali się ustalić okoliczności, w jakich mężczyzna trafił do izby przyjęć oraz co najważniejsze skąd został przywieziony. Funkcjonariusze przyjęli od pokrzywdzonego zawiadomienie o przestępstwie i natychmiast zaczęli szukać sprawcy.

 

Sprawą od razu zajęli się kryminalni oraz dzielnicowy z komisariatu na Oruni. Funkcjonariusze pojechali w okolice miejsca, w którym miało dojść do zdarzenia. Policjanci dysponowali jedynie przybliżonym adresem, więc zaczęli sprawdzać klatki schodowe oraz rozmawiali z mieszkańcami nieruchomości. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili adres mieszkania, w którym doszło do zranienia 56-latka.

 

Policjanci weszli do mieszkania i zatrzymali w nim 32-letniego mieszkańca Gdańska. W trakcie swojej pracy mundurowi zabezpieczyli nóż, którym najprawdopodobniej sprawca zranił pokrzywdzonego. Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, rozmawiali z potencjalnymi świadkami, a policyjny technik zabezpieczył ślady.

 

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni pili razem alkohol i gdy doszło między nimi do kłótni, młodszy z nich chwycił za nóż kuchenny i kilkukrotnie ugodził 56-latka.

 

32-latek w chwili zatrzymania miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, niewykluczone, że usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa.

 

Usiłowanie zabójstwa jest przestępstwem, za które grozi 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego
  • Policjant pobiera odciski palców od zatrzymanego
  • Policjant prowadzi zatrzymanego