Zatrzymany 16-latek, który uprawiał marihuanę nieopodal domu - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymany 16-latek, który uprawiał marihuanę nieopodal domu

Data publikacji 13.08.2019

Kryminalni z Chojnic zatrzymali 16-latka podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Zatrzymany sprawca czynu karalnego usłyszał zarzuty, a jego losem zajmie się teraz sąd rodzinny. Za nielegalną uprawę marihuany grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej weszli do jednego z mieszkań na terenie gminy Konarzyny. Z ich ustaleń wynikało, że mogą znajdować się tam narkotyki. Podczas przeszukania policjanci wezwali podejrzewanego do wydania ściętych krzaków konopi indyjskich, które nastolatek dobrowolnie wydał policjantom. Jak ustalili śledczy narkotyki uprawiane były przez 16-latka nieopodal miejsca zamieszkania na skraju zagajnika. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali 16-letniego mieszkańca powiatu chojnickiego, który zajmował się przestępczym procederem.

16-latek został wczoraj przesłuchany i usłyszał zarzuty. Zebrany materiał dowodowy przez śledczych zostanie przesłany do sądu rodzinnego, który podejmie decyzję w jego sprawie. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za nielegalną uprawę marihuany grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

  • policjant patrzy na krzaki marihuany