Wiadomości

Policjanci wyjaśniają okoliczności czołowego zderzenia dwóch aut osobowych

Data publikacji 12.08.2019

Policjanci z Człuchowa wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę rano w Chrząstowie, gdzie na łuku drogi krajowej nr 22 osobowy volkswagen czoło zderzył się z renault. W wyniku zderzenia 7 osób zostało rannych, przez kilka godzin droga była zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy, przeprowadzili oględziny i przesłuchali świadków wypadku. Funkcjonariusze apelują, aby dostosować prędkość do panujących warunków i zachować szczególną ostrożność podczas wakacyjnych wyjazdów.

W minioną sobotę o godzinie 8.30 policjanci z Człuchowa otrzymali informację o wypadku drogowym w Chrząstowie, gdzie osobowy volkswagen zderzył się z renault. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali wysłani funkcjonariusze oraz służby ratownicze. Policjanci pracujący na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że kierująca volkswagenem mieszkanka Starogardu Gdańskiego jadąc w stronę Wałcza na łuku drogi, na mokrej nawierzchni (padał deszcz) wpadła w poślizg i zderzyła się czołowo z prawidłowo jadącym renault. W wyniku zderzenia obrażenia odniosło 7 osób, dwie kobiety, dwóch mężczyzn i troje dzieci. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali w Człuchowie i Chojnicach, 13 letni chłopiec został zabrany śmigłowcem do szpitala w Pile. Droga przez kilka godzin była zablokowana, kierowcy obu samochodów byli trzeźwi. Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, zorganizowali objazdy, sporządzili oględziny i przesłuchali świadków wypadku, aktualnie ustalają szczegóły tego wypadku.

Funkcjonariusze apelują, aby dostosować prędkość do panujących warunków na drodze, zachować odpowiednią odległość od poprzedzającego pojazdu. Zwracajmy również szczególną ostrożność włączając się do ruchu lub wjeżdżając na skrzyżowania. Zaplanujmy także przerwy na odpoczynek podczas podróży.

  • miejsce wypadku drogowego
  • miejsce wypadku drogowego